Keenan Costain i kanadyjskie poczucie humoru

Keenan Costain to twórca internetowy, komik i influencer. Jego filmiki na TikToku śledzą miliony użytkowników. Jako keestercomedy tworzy popularne skecze, w których mocno odwołuje się do kanadyjskiej kultury i społeczeństwa. Porozmawiałam z nim o klonowym poczuciu humoru.
  • Przedstaw się proszę Czytelniczkom i Czytelnikom Maple Corner. Gdzie mieszkasz, kiedy założyłeś swoje kanały w mediach społecznościowych i skąd pomysł na zamieszczanie w sieci komicznych treści?

Nazywam się Keenan, urodziłem się i mieszkam na Wyspie Księcia Edwarda. Konto na TikToku założyłem w 2020 roku, gdy zaczął się lockdown związany z pandemią. Zacząłem tworzyć filmiki, żeby dać sobie, i innym, nieco rozrywki w tych ciężkich czasach. Z początku nagrywałem cokolwiek, co wpadło mi do głowy, dopiero później skupiłem się na skeczach komediowych, dlatego też zmieniłem mojego nicka na Keester Comedy i pod tą marką znajdziecie mnie w sieci.

  • Twoje skecze są przezabawne! Często sięgasz w nich po humorystyczne akcenty rodem ze wschodniej Kanady, w wielu filmikach wcielasz się w postaci właśnie z tamtych rejonów. Czy jest tam nieco inne poczucie humoru niż w pozostałych częściach Twojego kraju?

Wschodnia Kanada jest unikatowa i charakterystyczna na wiele sposobów – mamy swoje i tylko swoje powiedzonka, jemy całą masę owoców morza i oddamy życie za doner kebaba i paluszki czosnkowe. Wiem jednak, że humor, który prezentuję w moich skeczach jest czytelny dla mieszkańców innych rejonów Kanady i, że również ich bawi, bo albo tu byli, albo mają rodzinę, czy znajomych, którzy mieszkają w tych rejonach.

  • A jak bycie z Wyspy Księcia Edwarda ukształtowało Cię jako komika?

Urodziłem się i mieszkam na Wyspie, tutaj też tworzę i nagrywam moje filmy. Moje pochodzenie sprawiło, że z dużą łatwością tworzę zakorzenione w tutejszych realiach postacie, z którymi mogą utożsamić się wszyscy mieszkańcy. Dzięki temu przesyłają linki z moimi skeczami swoim bliskim i znajomym i tak trafiam do większości miast i miasteczek w rejonie.

  • Skąd czerpiesz inspiracje do swoich żartów?

Wiele z nich jest opartych na tym, co autentycznie wydarzyło się w moim życiu, uważam, że wszystkie takie rzeczy można zmienić w zabawny skecz.

  • A jak długo zwykle nagrywasz swoje filmiki?

O, to zależy o czym taki klip jest. Zrobienie większości z nich zajmuje mi jedną, może dwie minuty, ale dłuższe skecze wymagają napisania scenariusza, zorganizowania kostiumów i późniejszej edycji oraz montażu i wtedy może to zająć nawet godzinę.

  • Jak opisałbyś kanadyjski humor?

Och, na pewno jest wyjątkowy i ma w sobie coś unikatowego. Kanadyjczycy są mili, ale uwielbiają z siebie wzajemnie żartować. Śmiejemy się też często z pogody, sportu, czy nawet syropu klonowego. Nie wydaje mi się jednak, by było to coś niezrozumiałego dla odbiorców z innych krajów.

  • A kto jest dla Ciebie źródłem komediowej inspiracji?

Na pewno KallMeKris, która jest najpopularniejszą kanadyjską twórczynią na TikToku. Ona ma ponad 50 milionów obserwujących! Mam ogromną nadzieję, że tworzenie takich treści stanie się kiedyś moją pracą na cały etat, czymś, z czego będę się mógł spokojnie utrzymać.

  • Jak Ci się współpracowało z rządem prowincji? Podejrzewam, że musiałeś wtedy pisać skecze pod konkretny temat, czy była to zatem inna praca niż tworzenie typowo autorskich treści?

Już wcześniej współpracowałem z różnymi biznesami i markami, więc nie było z tym problemu. Poza tym, prowincjonalny rząd dał mi dużo kreatywnej swobody, o nic nie musiałem się martwić. Pomogłem w kampanii informacyjnej dla szkół, nie była to typowo komercyjne zlecenie. Bardzo lubię współpracować ze wszelkimi klientami. Podchodzę do tego bardzo poważnie i daje mi to możliwość nawiązywania nowych biznesowych kontaktów.

  • Jakich twórców kanadyjskiej kultury popularnej poleciłbyś Czytelnikom i Czytelniczkom Maple Corner?

Polecam Wam serię moich filmików o piosenkach, które uwielbiają wschodni Kanadyjczycy! Bardzo lubię lokalny zespół The East Pointers. Jest to grupa z Wyspy Księcia Edwarda i przy okazji kapela, która sprzedała jedną z największych ilości płyt w Kanadzie. No i nie mogę nie wspomnieć o „Chłopakach z baraków„, serii, która osadzona jest po sąsiedzku, w Nowej Szkocji. Przezabawny serial!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *